GERA AUGTI, OLIA LIA, MUMS KARTU SU DAINELE...

GERA AUGTI, OLIA LIA, MUMS KARTU SU DAINELE...

             2022 metų, spalio 14 dieną Šilutės lopšelyje-darželyje „Raudonkepuraitė“ vyko respublikinis meninės raiškos „Augu aš su dainele“ festivalis, sujungęs 10 ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų 92 dainorėlius ir jų muzikos mokytojus.

            Skambant nuotaikingai muzikai festivalio svečiai ir dalyviai rinkosi į muzikos salę.    Renginio vedančiosios, mokytojos Dovilė (nata DO)  ir Irena (nata RE) ir Valteris (Smuiko raktas), džiaugėsi, kiek daug vaikų, skambančiais paukštelių balsais,  atvyko dalyvauti organizuotame muzikiniame renginyje.
            Sveikinimo žodį mūsų darželio direktorė Vidmantė Miliauskaitė-Mencė, linkėdama visiems geros nuotaikos ir skambių dainų.
            Festivalyje dalyvavo visų Šilutės miesto lopšelių-darželių dainorėliai su juos paruošusiais muzikos mokytojais. Taip pat atvyko kolektyvai iš Juknaičių, Kintų pagrindinių mokyklų, Švėkšnos lopšelio-darželio. Patys tolimiausi svečiai atvyko net iš Gargždų lopšelio-darželio „Saulutė“. 
            Kolektyvai dainavo bendras daineles „Augu aš su dainele“ ir „Aš pasėjau linelius“ bei po vieną  savo pasirinktą muzikinį kūrinėlį. Gražiai nuskambėjo dainelės  apie pupą, žirnį, vabalą, katiną, rudenėlį, apie saulę, lietutį ir vakarą bei  nuotaikinga žemaitiška tarme sesučių iš Gargždų atlikta dainelė „Išbieg išbieg pelie“. Dainorėlė iš Juknaičių pagrindinės mokyklos „Saulutės“ grupės ne tik padainavo dainelę apie katiną su batais, bet ir nustebino puikiai pašoktu šokiu.
            Festivalio pabaigoje Smuiko raktas pakvietė visų kolektyvų muzikos mokytojas padainuoti bendrą dainą. Gražiais suaugusiųjų balsais nuvilnijo vaikiška daina apie gelsvą klevo lapą, vaikai negailėjo mokytojoms šiltų katučių, nes jos pabudino melodiją apie gražų dainuojantį rudenį...
           Renginio pabaigoje įstaigos direktorė ir pavaduotoja ugdymui įteikė padėkas kolektyvams ir vadovams, už vaikų paruošimą ir dalyvavimą, o dainorėliai pavaišinti saldžiomis dovanomis.
           Užbaigiant festivalį, organizatoriai ir mokytojos diskutavo, kad šis renginys nebūtų pirmas ir paskutinis, kad tai būtų tęstinis projektas, kuris suteikia ugdytiniams ne tik džiugių emocijų bendravimui, bet ir meninės raiškos galimybių plėtotės, mokytojų patirties sklaidos, skatina kultūrinių, edukacinių bei emocinių kompetencijų tobulinimą.
           Tą įspūdingai malonią dieną, šviečiant skaisčiai rudeninei saulei, mūsų auseles ir akeles glostė puikių dainelių garsai ir spalvos, salėje driekėsi šypsenos - juk taip gera augti su dainele...

Renginio organizatoriai ir vedėjai:
Dovilė Šaulytė, Irena Gvildienė, mokytojos
Valteris Matulis, muzikos mokytojas

 

Informacija atnaujinta 2022-10-17