Kvietimas bendruomenės nariams prisidėti prie atliekamo projekto

Laba diena,

 

Šilutės Hugo Šojaus muziejus renka informaciją apie Lietuvos pokario rezistentus, jų istorijas, žūties ir įamžinimo vietas. Muziejaus darbuotojai, bendradarbiaudami su Šilutės politinių kalinių ir tremtinių sąjunga bei visuomenininkais, organizavo ekspedicijas į pokario partizanų atminimo ir žūties vietas Šilutės rajone. Ekspedicijų metu aplankyta 13 rezistentų atminimo vietų Inkaklių, Švėkšnos, Stemplių, Pašiaudžių, Gardamo, Vainuto, Bikavėnų gyvenvietėse arba jų apylinkėse. Ekspedicijų metu padaryta atminimo vietų fotofiksacija, sudarytas žemėlapis LKS-94 koordinačių sistemoje.

Interesantams siūlome pasinaudoti mūsų surinkta medžiaga, kuri įkelta muziejaus internetinėje svetainėje https://www.silutesmuziejus.lt/home/krasto-istorija/rezistencija/.

Prašome visų pagalbos pildant sudarytą sąrašą ir surandant nepaminėtas ar dar nežinomas pokario rezistentų žūties vietas Šilutės rajono savivaldybėje.

Taip pat norėtume informuoti, kad yra sukurta Macikų nacistinės Vokietijos karo belaisvių stovyklos ir Sovietų Sąjungos GULAG'o lagerių istoriją reprezentuojanti interneto svetainė https://macikulageriai.lt. Svetainėje galite susipažinti su lagerių istorija, atliktais tyrimais, taip pat užpildyti anketą apie jums žinomus ir lageryje kalėjusius asmenis. Surinkta informacija padės išsaugoti asmenines istorijas ateinančioms kartoms.

Pagarbiai,

Živilė Girdžiutė
Projektų vadovė-edukatorė

ekskursijos@silutesmuziejus.lt
Šilutės Hugo Šojaus muziejus
Lietuvininkų g. 4, LT 99185 Šilutė
Tel.: 8 690 06102.

 

 

Informacija atnaujinta 2023-02-10