,,Išbandykime profesiją"

APIE PROJEKTĄ
 

Projektas vyksta https://live.etwinning.net/

Projekto metu ,,Paukčiukų“ grupės vaikai bus kviečiami tapti aktyviais mokymosi dalyviais. Vaikams bus sudarytos galimybės susipažinti su įvairiomis profesijomis, apsilankant darbo vietose bei patiems kuriant ir modeliuojant įvairias situacijas.
Bus sudarytos galimybės karjeros ugdymui nuo ankstyvojo amžiaus.
Projekto trukmė – nuo 2022.02.01. iki 2022.05.31.

PROJEKTO TIKSLAS - vaikus įgis žinių apie įvairias profesijas įvairiose Europos vietose.
UŽDAVINIAI.
o Supažindinti vaikus su įvairiomis profesijomis.
o Skatinti pedagogus ugdymui panaudoti netradicines erdves.
o Skatinti patirtinį mokymąsi.
o Bendradarbiauti su tėvais, įtraukiant juos į edukacinių veiklų organizavimą.
o Tobulinti mokytojų bendravimo, bendradarbiavimo bei IKT kompetencijas.

TIKĖTINI REZULTATAI
o Vaikai įgis žinių apie įvairias profesijas.
o Aktyvus, patirtinis mokymasis.
o Plėtojamos bendravimo ir bendradarbiavimo kompetencijos.
o Patobulintos kūrybiškumo, socialinė-emocinė kompetencijos.

2022-03-09 vykdydami tarptautinį Etwinning ilgalaikį projektą ,,Išbandykime profesiją!“ ,,Let‘s try the professions!“ ,,Paukščiukų“ grupės vaikams suorganizuota išvyka į Šilutės priešgaisrinę gelbėjimo tarnybą. Atstovai vaikus supažindino su iššūkių pilna gaisrininko profesija, parodė ir leido pasimatuoti aprangą, šalmą, batus, pasėdėti tik gatvėje matytoje gaisrininko mašinoje. Vaikai sužinojo, kad gaisrininkai skuba ne tik gaisrų gesinti, bet ir žmonių bei gyvūnų gelbėti. Vaikus stebino kiekviena gaisrininko gyvenimo smulkmena – gyvai pastebėjome, kaip gaisrininkai skuba į įvykį nusileisdami ne laiptais, o vamzdžiu, skaičiavo, kiek sekundžių trunka apsirengimas sunkiais specialiais drabužiais. Visą dieną netilo vaikų patirtys apie svarbią gaisrininko profesiją, užsidegimą juo būti ateityje.

2022 m. kovo 18 d. tęsiant eTwinning projektą ,,Išbandykime profesiją!" ,,Let's try the profesion!" vaikučių pažintis su policininko profesija. Grupėje su vaikais mielai bendravo ir savo profesiją pristatė Šilutės policijos bendruomenės pareigūnė Jurgita Kaktienė. Pareigūnė parodė policijos aprangos detales, padiskutavo su vaikais, kam reikalingi atšvaitai tiek pareigūnams, tiek vaikams, kam reikalingos taisyklės, kokias žino vaikai. Vaikai bandė atpažinti užrašo ,,Policija" raides, sudėlioti žodį, sužinojo, kam skirtas diržas su daugybe ,,piniginių", kas jose slypi, kokie daiktai yra reikalingi policijos pareigūnui ir kam. Kartu su pareigūne atvyko ir policijos šuo Amsis, kuris įnešė vaikams šiltų emocijų. Pabaigoje pareigūnė visus apdovanojo informacinėmis skrajutėms. Kas nebuvo tądien, dovanėlė laukia grupėje.

Pamąstymui, kaip vadinasi pareigūno baltos spalvos priemonė su raudonu tašku viduryje?

Vykdydami tarptautinį Etwinning ilgalaikį projektą ,,Išbandykime profesiją!“ ,,Let‘s try the professions!“ ,,Paukščiukų“ grupės vaikų 2022 m. kovo 31 d. laukė virtuali pažintis su manikiūristės profesija. Į projektą įsitraukė tėvai. Ugdytinės Elizabetos Titaitės mamytė Edita mielai sutiko pasidalinti savo profesijos subtilybėmis. Nauja patirtis vaikus sudomino, o mama Edita, atšilus orams, vaikus dar pakvietė apsilankyti savo darbo vietoje.

2022 m. balandžio  mėnesį vykdant projektą vyko net du renginiai.

Balandžio 12 d. ,,Paukščiukų“ grupė dalyvavo nuotolinėje viktorinoje kartu su Klaipėdos lopšeliu -darželiu ,,Vyturėlis“  ,,Boružiukų“ grupės vaikais apie profesijas. Skirtingų miestų, darželių vaikų bendradarbiavimas prasidėjo nuo smagių prisistatymų apie savo grupę, po to sekė viktorinos iššūkiai. Išradingus klausimus pateikė tiek mūsų draugai iš Klaipėdos, tiek įstaigos socialinė pedagogė. Susitikimą užbaigėme draugystės daina, kurią pasiūlė klaipėdiečiai vaikai.

Paskutinis balandžio šeštadienis  - Pasaulinė veterinarijos diena. ,,Paukščiukų“ grupės vaikams socialinė pedagogė suorganizavo susitikimą su Valstybine maisto ir  veterinarijos tarnybos vyriausiuoju veterinarijos gydytoju-inspektoriu  Vytautu Mockumi. Veterinarijos specialistas vaizdžiai pristatė savo profesiją. Įdomus faktas, kad šią profesiją daugiausiai renkasi mergaitės, nes jos stropiau mokosi, tačiau grupėje netrūko ir berniukų, kurie šiai dienai norėtų dirbti šį atsakingą darbą. Specialistas vaikams parodė, kaip vyksta gyvūnų gelbėjimo darbai, kokius gyvūnus teko gelbėti, parodė, kaip laimingai jie gyvena šiuo metu, pristatė įrangą, kuria skenuojami gyvūnų čipsai, kam jie reikalingi, parodė kaip veikia oro detektorius, kuris matuoją fermose oro taršą, leido išbandyti asmeninius veterinaro antspaudus. Vaikai aikčiojo stebėdami į nelaimes pakliuvusius gyvūnus, džiūgavo išgelbėtomis gyvybėmis, dalinosi savo gyvūnų istorijomis. Specialistas domėjosi ar vaikai eidami į darželį yra pastebėję gyvūnų be šeimininkų, ar galima paleisti vienus gyvūnus. Klausimų kilo ir mokytojoms.  Vaikai sutiko, kad veterinaro specialybė yra ne tik labai reikalinga – gelbėti į nelaimę patekusius gyvūnėlius, gydyti sergančius, nuskriaustus gyvūnus, bet ir sunki, pavojinga. Specialistas Vytautas Mockus atvyko su dovanomis – šakočiu vaikams, mes tuo tarpu pasveikinome su artėjančia veterinarų diena įteikdami darželio firminį puoduką bei pakvietėme tapti mūsų darželio socialiniu partneriu.

Gegužės mėnuo tarptautinio Etwinning projekto ,,Išbandykime profesiją!“ ,,Let‘s try the professions!“ paskutinis, kuriame laukia ,,Paukščiukų“ vaikų, jų tėvelių vertinimai bei baigiamieji darbai.

Kelionė išbandant profesijas įkvėpė tiek vaikus, jų tėvelius, tiek mokytojus, tiek projekto vykdytoją socialinę pedagogę Egidiją Žukienę, naujoms idėjoms, naujiems nuotykiams bei atradimams ateityje.

 

Informaciją pateikė socialinė pedagogė Egidija Žukienė

Šilutės Lopšelis-darželis Raudonkepuraitė Šilutės Lopšelis-darželis Raudonkepuraitė Šilutės Lopšelis-darželis Raudonkepuraitė Šilutės Lopšelis-darželis Raudonkepuraitė Šilutės Lopšelis-darželis Raudonkepuraitė Šilutės Lopšelis-darželis Raudonkepuraitė Šilutės Lopšelis-darželis Raudonkepuraitė Šilutės Lopšelis-darželis Raudonkepuraitė Šilutės Lopšelis-darželis Raudonkepuraitė Šilutės Lopšelis-darželis Raudonkepuraitė Šilutės Lopšelis-darželis Raudonkepuraitė

  • ,,Išbandykime profesiją
  • ,,Išbandykime profesiją
  • ,,Išbandykime profesiją
  • ,,Išbandykime profesiją
  • ,,Išbandykime profesiją
  • ,,Išbandykime profesiją
  • ,,Išbandykime profesiją
  • ,,Išbandykime profesiją
  • ,,Išbandykime profesiją
Informacija atnaujinta 2022-04-28