,,Mylim ir globojam"

Šilutės lopšelio-darželio „ Raudonkepuraitė“ vaikų savivaldos klubo „Tvarkiukas“ nariai, Zuikių ir žirniukų grupių priešmokyklinukai paskelbė kasmetinę akciją „ Kas sotus - tam badas nebaisus“. Pašarą žvėreliams nešė visų 11 grupių bendruomenės.

2019 metų sausio 30 dieną autobusas pilnas vaikų ir maisto žvėreliams išvyko į Kintų girininkijos žvėrelių šėryklas. Mus pasitiko girininkijos darbuotojai Tomas ir Loreta. Važiavome apsnigto miško keliu, stebėdami, gal pamatysime šuoliuojantį zuikį...Iki šėryklos teko paeiti pėsčiomis provėžomis. Miške pasklido vaikų klegesys.

Vaikai su girininku Tomu nešė ir kimšo šieną tarp medžių šakų, į bokštą pripylė grūdų, miltų, pribėrėme kruopų kurapkoms. Į šertuves pripylėme obuolių, burokų, morkų, bulvių...

Labai vaikams patiko smaigstyti duonos riekeles ant medžių ir krūmų šakų. Krūmai tarsi „ pražydo“ žvėrelių džiaugsmui. Stebėjome žvėrelių pėdutes.

Labai daug emocijų patyrėme radę sniege briedžio ragą! Užvirė diskusijos tarp vaikų ir darbuotojų.

Atlikę svarbius darbus gėrėme Loretos išvirtą žolelių arbatą, vaišinomės skaniais keksiukais. Vaikai gavo dovanų  konkorėžinius girios mylėtojų medalius, žurnaliuką apie gamtą.

Iš girios važiavome šiek tiek pavargę, bet pakilios nuotaikos ir dainuodami išmoktas darželyje dainas. Džiaugiamės pavykusia akcija ir išvyka. Gamta myli mus – mes mylime ją!

Priešmokyklinio ugdymo mokytoja metodininkė Irena Gvildienė