KAS SOTUS, TAM ŠALTIS NEBAISUS

Kaip ir kasmet, mūsų įstaigos vaikų savivaldos klubas ,,Tvarkiukas” paskelbė bendruomenėje AKCIJĄ "KAS SOTUS, TAM ŠALTIS NEBAISUS” ir pakvietė visus rinkti maistą miško gyventojams ,,Maisto banke”. Šią gražią idėją įgyvendiname jau šeštąjį kartą!

 

Miškas užbūrė mažuosius pagalbininkus

           Žiema. Pakelės laukus dengia baltas sniegas. Slidu, bet nešalta, sveikas oras... Taip tylu, ramu apsnigtame miške... Bet staiga miško tylą suardo vaikų balsai: ,,... briedis, lapė, vilkas ir kiškelis pilkas, stirna šernas ir meška – sutelpa miške! ...” – uždainuoja vaikai.

           Tai Šilutės lopšelio-darželio ,,Raudonkepuraitė” ugdytiniai, ,,Zuikių” ir ,,Žirniukų” grupių priešmokyklinukai, taip išreiškia savo džiaugsmingas emocijas. Kiekvienas stengiasi dainuoti kuo garsiau, tarsi jaustų, jog miško gyventojai girdi dainelę ...

           Kaip ir kiekvienais metais, mūsų įstaigos vaikų savivaldos klubas ,,Tvarkiukas” paskelbė bendruomenėje akciją ,,Kas sotus – tam šaltis nebaisus” ir pakvietė visus rinkti maistą miško gyventojams ,,Maisto banke”. Šią gražią idėją įgyvendiname jau šeštąjį kartą!

           Dvi savaites vaikai su šeimomis nešė įvairias daržoves, vaisius, grūdus, kukurūzus, kruopas, šieną, duoną, virtuvės darbuotojos rinko daržovių atliekas. Susisiekėme su nuolatiniais mūsų idėjos partneriais Vį ,,Šilutės miškų urėdija” ir suderinome pašaro išvežimo dieną ir laiką. Sutartos dienos rytą penkiolika priešmokyklinukų su savo pedagogėmis, Irena Gvildiene ir Žibute Šauliene, padedami kiemsargio Algio, į autobusą kėlė dėžes, krepšius su įvairiu pašaru žvėreliams. Į kelionę lydėjo urėdijos darbuotojai: Loreta Skirbutienė, medelyno viršininko pavaduotoja ir Romas Gečas, miško apsaugos inžinierius. Kelionės metu dairėmės pro langus į apsemtas ir užšąlusias pievas, tvenkinius, laivus. Dainavome daineles apie gamtą.

           Nuvykus į Kintų mišką, visą atvežtą maistą išrūšiavome ir išdėliojome šėryklose. Dėdė Romas parodė, kur ir kaip išdėlioti. Jis mažiesiems pagalbininkams suorganizavo edukacinę pamokėlę apie automatinę šėryklą, parodė, kaip veikia, kai žvėreliai prieina prie jos ėsti. Tokį įrengimą vaikai matė pirmą kartą. Papasakojo, kokie miško gyventojai išlįs vakare ir ateis ragauti vaikų atvežto maisto.

           Atlikę svarbų darbą šėryklose, važiavome į girininkiją. Staiga ... kažkas bėga per kelią iš vienos miško pusės į kitą. Labai nustebome: juk pats rytas! „Gal tai vaiduoklis?“ – sušuko vaikai. Vaikų veiduose atsirado nuostaba ir šypsenos, kai pamatėme, jog tai briedžiai. Kiek vėliau mūsų laukė dar vienas siurprizas: vairuotojas sustabdė autobusą, atidarė duris ir parodė briedį, geriantį upelyje vandenį. Nuostabą lydėjo laimingų vaikų šauksmai. Gyvūnas lėtai išlipo iš vandens ir nužingsniavo į mišką.

           Kol virė arbata ir Kintų girininko pavaduotoja Aušrelė Norkienė ruošė vaišių stalą, mes su vaikais aplankėme girininkijos kieme augančią Didžiąją tują – gamtos paminklą, kuri yra net 18,2 metro aukščio. Nusifotografavome, pačiuožinėjome ant ledo kieme. Po to, gerdami žolelių arbatą, mėgavomės prie šilumą skleidžiančio židinio.

           Atsakinga už ryšius su visuomene Loreta Skirbutienė, kaip ir kasmet, įteikė dovanų: lankytinų vietų žemėlapį, R. Sadausko pasakėlių knygą apie gamtą, foto nuotraukų  albumą „Kur jūros vėjas girių viršūnėse“, keletą leidinio numerių „Girinukas“.
           Kokie buvo skanūs virėjų išvirti pietūs, pabuvus gamtoje ir patyrus tiek įspūdžių. Nors jautėme nuovargį, tačiau dar diskutavome sugulę pietų miegui: kokia nuostabi buvo diena; paskaitėme tris pasakas iš gautos dovanų pasakų knygos. Vaikai pasiūlė nupiešti kelionės įspūdžius ir  surengti piešinių parodėlę tėveliams „Piešiu mišką“.

           O mes, pedagogai, džiaugiamės, kad su socialinių partnerių pagalba, galime ugdyti nuoširdų, jautrų, dėmesingą  aplinkai vaiką, leisti jam pažinti gamtą, jos grožį, pajausti miškosaugos svarbą. Tikimės ir tolesnio bendradarbiavimo ir naujų potyrių.

           Iš tiesų, koks gražus paveikslas iškyla prieš akis, kai žiūri pro pravertą gamtos langą... Ir supranti pamatęs, ką tau norėjo pasakyti miškas ...

 

Įspūdžius iš kelionės užrašė Irena Gvildienė, Žibutė Šiaulienė,
Šilutės lopšelio – darželio „Raudonkepuraitė“ priešmokyklinio ugdymo pedagogės

  • KAS SOTUS, TAM ŠALTIS NEBAISUS
  • KAS SOTUS, TAM ŠALTIS NEBAISUS
  • KAS SOTUS, TAM ŠALTIS NEBAISUS
  • KAS SOTUS, TAM ŠALTIS NEBAISUS
  • KAS SOTUS, TAM ŠALTIS NEBAISUS
  • KAS SOTUS, TAM ŠALTIS NEBAISUS